Kdo jsme

Komorní smíšený sbor CORUSCANTE (ze španělštiny třpytivý, zářící) byl založen roku 2006 a v listopadu 2008 se stal samostatným občanským sdružením. Od počátku jej vede Anna Kolaříková – propagátorka hudby, aktivní hráčka na několik nástrojů, dirigentka a učitelka ZUŠ Třebíč. Většina zpěváků Coruscante se sborovému zpěvu věnuje již od školních let. Někteří zpívali v komorním sboru sdružení Studio Cantus Slunko pod vedením Heleny Noskové, jiní pochází z DPS Resonance Heleny Valové, z DPS Campanella Drahomíry Chaloupecké či z DPS Chroptíci a někteří přišli sami od sebe. Všechny spojuje láska ke sborovému zpěvu a přátelství.

Coruscante spolupracuje se sólisty, instrumentalisty a koncertuje nejen v Česku, ale i v zahraničí. Repertoár není nijak žánrově ani jazykově omezený. Najdeme v něm starou muziku, spirituály, popové skladby, ale i soudobou hudbu jako např. Písně ze Sionu od Lenky Sarah Žalčíkové či Magnificat od Johna Ruttera, se kterým během prosince 2013 a 2015 sbor vystupoval v mnoha městech ČR, ale i ve Vídni.

Mezi největší úspěchy patří bronzové pásmo z mezinárodní soutěže Young Prague 2007 a zlaté pásmo z října 2010 ze soutěžního festivalu zaměřeného na sborovou populární hudbu v Jirkově.

Sbor též účinkuje na různých nesoutěžních přehlídkách pěveckých souborů a nezapomíná ani na benefiční koncerty, jejichž výtěžek pomáhá nemocným dětem.

Členové Coruscante se rádi účastní i projektů, ve kterých spolupracuje více pěveckých sborů; v roce 2011 a 2012 to bylo Requiem od W.A.Mozarta, v roce 2014 pásmo adventních písní Rorate coeli a na podzim letošního i loňského roku večer písní z Taize.

Závěrem nutno dodat, že radost z hudby při koncertech z jeviště opravdu září, a potvrzuje se tak, že název Coruscante si tito lidé nevybrali jen tak náhodou.

 
e-mail: info@coruscante.cz