21/10/2016 v 00:00 Oslavy 10. výročí Coruscante Bazilika sv. Prokopa, Třebíč

Pojďte se zpěváky z Coruscante oslavit jejich desetileté výročí! Zažijte tu obrovskou sílu hudby a načerpejte díky ní radost, pohodu a energii do našich všedních dnů!

Radost z hudby, ze zpěvu a ze společně strávených chvil... To všechno spojuje členy smíšeného pěveckého sboru Coruscante. Většina členů se sborovému zpěvu věnuje již od školních let. Někteří zpěváci zpívali ve sboru sdružení Studio Cantus Slunko pod vedením Heleny Noskové, nebo se přidali později v jeho komorním sboru, jiní pocházejí z DPS Resonance Heleny Valové či DPS Campanella Drahomíry Chaloupecké, někteří zpěváci přišli sami od sebe.
Letos je to již 10 let, co sbor Coruscante na svých koncertech předává tuto radost a pohodu mnoha posluchačům. Od počátku jej vede sbormistryně, učitelka ZUŠ Třebíč, hráčka na několik hudebních nástrojů a iniciátorka řady kulturních projektů Anna Kolaříková.
Kromě samostatných koncertů vystupuje toto amatérské těleso na nejrůznějších významných akcích, vernisážích, pořádá benefiční koncerty. Též se účastní přehlídek a festivalů. Mezi největší úspěchy sboru patří bronzové pásmo z mezinárodní soutěže Young Prague 2007 a zlaté pásmo z října 2010 ze soutěžního festivalu zaměřeného na sborovou populární hudbu v Jirkově.
Repertoár sboru je pestrý a nijak žánrově ani jazykově omezený. Zahrnuje starou muziku, spirituály, pop, ale i soudobou hudbu. V prosinci 2010 sbor úspěšně uvedl premiéru Písní ze Sionu soudobé skladatelky Lenky Sarah Žalčíkové v krásných prostorách třebíčské Zadní synagogy. Další velké dílo - Magnificat britského skladatele Johna Ruttera - nastudoval sbor v roce 2013 a pro velký úspěch reprízoval i v roce 2015.
Coruscante spolupracuje se sólisty, s jinými sbory i s instrumentalisty, účastní se rovněž koncertů mimo kraj Vysočina i také v zahraničí.

Čtyři koncerty během dvou týdnů
V rámci oslav deseti let od založení sboru se uskuteční hned několik koncertů:
V pátek 7. října 2016 v 18:00 se můžete v Městské knihovně v Třebíči stát na chvíli členy sboru, a to na akci nazvané Noc s Coruscante. Zde zažijete Coruscante nejen poslechem, ale i v hudebním workshopu, kde si s nimi společně můžete zazpívat.
V sobotu 16. října 2016 v 19.30 bude budova Fórum v Třebíči patřit benefičnímu koncertu Srdce plné respektu, jehož výtěžek půjde na charitativní účely. Kromě hlavního hosta Lenky Filipové uvidíte a uslyšíme právě Coruscante a light show Magnis.
Pátek 21. října 2016 bude jistě vyvrcholení celých oslav! V bazilice sv. Prokopa v Třebíči se v 19:00 uskuteční koncert, kde sbor uvede skladbu Sunrise Mass současného norského skladatele Ola Gjeila za doprovodu smyčcového orchestru. Poprvé v historii tohoto chrámu, bude sborový koncert doplněn o vizuální zážitek! Krásná hudba v kombinaci se světelnými efekty a jedinečným prostorem baziliky... Není, co dodat, máte se nač těšit.
A v sobotu 22. října 2016 v 15.00 naplní Kamenný sál Muzea Vysočiny Třebíč melodie těch nejúspěšnějších a nejoblíbenějších skladeb, které kdy sbor zpíval

 
e-mail: info@coruscante.cz